Procesor Intel® Core™ i7

Dekada laptopów ZenBook w Polsce

Ikoniczna marka laptopów premium jest obecna w naszym kraju od 10 lat. Wybierzcie się razem z nami w podróż w czasie i sprawdźcie, jak wyglądały początki ZenBooków, ewolucja ich wzornictwa oraz innowacje, które ASUS opracował z myślą o zmieniających się potrzebach użytkowników.

Zanim powstał pierwszy ZenBook, ASUS miał w swoim dorobku wiele innych urządzeń elektronicznych, w tym także laptopów. Producent myślał jednak o linii notebooków dla bardziej wymagających użytkowników, dla których nieprzeciętny design podkreślający własną indywidualność byłby jedną z bardziej pożądanych cech. Główny projektant, Loewy Chen, od dawna marzył o zaimplementowaniu elementów kojarzonych z luksusowymi zegarkami - precyzją, nutą prestiżu i elegancji. Przy pracy nad nową marką, mógł wreszcie przekuć swoje wizje w gotowy produkt. Prezes ASUS-a, Jonney Shih, który był wyznawcą filozofii Zen

Harmonia stylu

Korpusy i obudowy ZenBooków wykonane są z anodowanego aluminium wycinanego metodą CNC. Rozchodzące się od logotypu koncentryczne linie mają przypominać kręgi na wodzie lub okręgi w żwirze, które występują przed salami medytacyjnymi.
zaproponował nazwę ZenBook, która miała odzwierciedlać jej założenia we wzornictwie.

Zamiast królującego w laptopach plastiku, laptopy ZenBook cieszyły oczy obudową wykonaną z aluminium, które nie tylko odpowiadało za niewielką wagę i wytrzymałość, ale także za lepsze tłumienie drgań czy akustykę pracy. W pędzie nowoczesnego życia, idea nawiązująca do spokoju, kontemplacji i samodoskonalenia się, świetnie wpasowała się w potrzeby młodych i poszukujących kreatywnych form użytkowników.

2011 r. - Pierwszy ZenBook

Intel zastrzegł nazwę Ultrabook dla laptopów, które spełniają następujące wymogi:

Obudowa w najgrubszym miejscu nie może przekraczać 18 mm (dla modeli do 14") lub 21 mm (dla większych)

Wybudzenie ze stanu hibernacji nie może trwać dłużej niż 3 sekundy

minimum 6 godzin czasu pracy na baterii

Waga max. 1,6 kg

Ma nowoczesny, energooszczędny procesor Intela

Projektanci ASUS-a postawili sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Prawdziwą sztuką było znalezienie równowagi między wydajnością, a rozmiarami laptopa. Do stworzenia pierwszego ZenBooka, a później jego następców, wykorzystano najnowocześniejsze technologie i zaawansowane narzędzia takie jak np. sterowane komputerowo frezy z ostrzami o diamentowej końcówce, które pozwoliły uzyskać metaliczne krawędzie ukośne.

Gdy w październiku 2011 prekursor marki, model UX21 ujrzał światło dzienne, zrobił niesamowite wrażenie. Aż ciężko było uwierzyć, że w obudowie, która w najwęższym miejscu mierzyła zaledwie 3 mm udało się zmieścić topowy procesor Intela i resztę podzespołów. ZenBook ważył ponadto jedynie 1,1 kg, a dzięki dyskowi SSD był gotowy do pracy w ciągu kilku sekund od startu. UX21 reprezentował także pierwszą generację ultrabooków, czyli urządzeń, które według Intela stanowiły połączenie najlepszych cech laptopów i tabletów.

2013 – 2016 r. - Udoskonalanie formy

Przez kolejne lata ASUS nie próżnował. W 2013 roku udało mu się ponownie zaskoczyć użytkowników, wprowadzając pokrywę wykonaną ze szkła. W modelu UX301 użyto szkła typu Gorilla Glass 3,

Gorilla Glass

Unikalna technologia firmy Corning, która chroni ekran przed zarysowaniami i pęknięciami. Ultracienkie, hartowane chemicznie szkło zadebiutowało w 2007 roku. 5 lat później znalazło się w ponad 2 miliardach urządzeń mobilnych.
które nie tylko zapewniało wyjątkowo błyszczącą powierzchnię, ale też gwarantowało wysoką wytrzymałość na zarysowania.

Trzy lata później producent postanowił opracować na nowo całą konstrukcję. Model ZenBook 3 (UX390) otrzymał obudowę wykonaną ze stopu aluminium używanego w przemyśle lotniczym. Dzięki przeprojektowaniu komponentów wewnętrznych ASUS-owi udało się jeszcze bardziej obniżyć wagę urządzenia. Ten komputer ważył zaledwie 910 gramów! Dodatkowo jako pierwszy Ultrabook na świecie dysponował matrycą chronioną w 100% przez szkło Gorilla Glass 4.

2017 r. - Najsmuklejszy laptop konwertowalny

Ilustratorzy, fotografowie, projektanci mody, szkoleniowcy, architekci czy biznesmeni z biegiem lat zaczęli szukać sprzętu, który byłyby nie tylko wydajny i lekki, ale też umożliwiałby bardziej kreatywną pracę. Trend na laptopy konwertowalne nie uszedł uwadze projektantom firmy ASUS. W 2017 roku wprowadzono do sprzedaży ZenBook Flip S - 13,3-calowego notebooka, który dzięki zawiasowi 360° ErgoLift dawał możliwość pracy z ekranem pod różnym kątami nachylenia. Konkurencję przyćmił wagą i wymiarami - ważył tylko 1,1 kg, a w najgrubszym miejscu miał 10,9 mm, czyniąc go w tamtym okresie najsmuklejszym konwertowalnym laptopem świata.

2019 r. - Pierwszy ZenBook z dwoma ekranami UX581

Wymiary nie mogą się zmniejszać w nieskończoność. Ale to nie znaczy, że projektanci stale nie myślą o innowacjach odmiennego typu. W 2019 roku ASUS przedstawił światu prawdziwą bombę - ZenBook Pro Duo, który poza 14-calowym ekranem głównym, miał także dodatkowy ekran dotykowy ScreenPad Plus umieszczony bezpośrednio nad klawiaturą. Wyglądało to nie tylko ultranowocześnie, ale przede wszystkim niesamowicie zwiększało funkcjonalność. W dobie nacisku na wielozadaniowość i twórczą pracę, ZenBook Pro Duo został wymarzonym sprzętem wielu użytkowników.

2021 r. - Premiera ZenBook Duo 14 UX482

Jednym z najnowszym osiągnieć firmy ASUS jest nowy, dwuekranowy ultrabook ZenBook Duo 14, który względem poprzedników otrzymał specjalny mechanizm unoszący dotykowy ekran pod kątem 7, co wpływa na bardziej ergonomiczną pracę. Napędzana najnowszym procesorem Intela 11.generacji maszyna zapewnia pracę w stylu właściwym Zen: spokojną, bezstresową i wydajną. W kwietniu zaś premierę będzie miał ZenBook Pro Duo UX582 z 15-calowym ekranem OLED 4K.

Jak wykorzystać drugi ekran?

Gwarancja wygodnej pracy (i rozrywki)

ASUS ZenBook Duo 14 UX482 to najsmuklejszy i najlżejszy na świecie 14-calowy laptop z podwójnym wyświetlaczem. Czy na tak niewielkim sprzęcie można wygodnie pracować? Okazuje się, że to nie tylko oszałamiająca wizualnie maszyna, ale też mobilny kompan, który może znacząco podnieść naszą produktywność.

Nawet pisząc codziennie o nowych technologiach i będąc świadomym konsumentem śledzącym wszelkie technologiczne nowinki gwarantuję, że pierwszy kontakt z tym laptopem jest wyjątkowym przeżyciem. Na zewnątrz wygląda jak typowy ZenBook, czyli przedstawiciel linii premium laptopów marki ASUSa – ma metalową, gładką obudowę o fakturze delikatnie rozchodzących się okręgów i bardzo wąski profil (16,9 mm). Na lewej krawędzi znajdziemy komplet najbardziej przydatnych złączy: HDMI 1.4 i dwa złącza Thunderbolt 4 typu USB-C. Z prawej strony zaś znajdują się czytnik kart microSD, port audio oraz USB 3.2 typu A.

Prawdziwą furorę robi natomiast wnętrze - po otwarciu klapy specjalny, sprawiający wrażenie bardzo solidnego, zawias ErgoLift delikatnie unosi klawiaturę pod kątem 4,5°, a naszym oczom ukazuje się drugi ekran – ScreenPad Plus. Oczywiście nie jest to pierwszy ZenBook z podwójnym wyświetlaczem, ale zastosowana konstrukcja jest na tyle świeża, że trudno wobec niej przejść obojętnie. To laptop o najbardziej nowoczesnym wzornictwie wśród 14-calowych modeli.

Mała forma, duże możliwości

Boczne ramki mają zaledwie 4 mm.

Każdy kto pracuje z multimediami lub wieloma aplikacjami jednocześnie wie, że drugi monitor potrafi podnieść komfort użytkowania. Do laptopa rzecz jasna także można podpiąć dodatkowy ekran, ale wtedy całkowicie traci się najcenniejszą zaletę notebooka – jego mobilność. Tymczasem ZenBook Duo 14 oferuje nie tylko 14-calowy, dotykowy ekran główny o rozdzielczości Full HD, ale także drugi, 12,65'calowy wyświetlacz dotykowy. Powiększa on dostępną przestrzeń roboczą aż o 1/3 bez nakładania jakichkolwiek ograniczeń. Jeżeli żyjesz w pędzie, dużo podróżujesz lub pracujesz w terenie, to docenisz fakt, że sprzęt dorównujący wydajnością roboczym desktopom waży jedynie 1,6 kg i da się go schować do zgrabnej aktówki czy damskiej torebki.

Na co dzień korzystam z 15-calowego laptopa, więc spodziewałam się, że przesiadka na mniejszy sprzęt będzie mocno odczuwalna. Tymczasem jedyne do czego musiałam przywyknąć to inne umiejscowienie gładzika – w ZenBooku Duo 14 znajduje się on z prawej strony, na wysokości klawiatury, która z uwagi na ScreenPad Plus jest także przesunięta bliżej dolnej krawędzi.

Główny ekran cechuje nie tylko 100-procentowe pokrycie przestrzeni barwnych sRGB i walidacja Pantone (z której ucieszą się na pewno projektanci i graficy), ale także niemal bezramkowy design. Ponieważ ScreenPad Plus stanowi naturalne przedłużenie wyświetlacza głównego, nie tylko nie odczułam tu brakujących cali, ale wręcz odwrotnie - zyskałam dodatkową przestrzeń, którą mogłam wykorzystać na bardzo wiele sposobów.

Praca z multimediami? Z ZenBookiem Duo 14 to sama przyjemność

Poza pisaniem o nowych technologiach prowadzę także bloga oraz wykonuję zdjęcia i filmy na zlecenie. W tych twórczych zajęciach wspomagam się programami z pakietu Adobe i tu przeżyłam od razu miłe zaskoczenie. ScreenPad Plus świetne współpracuje z moimi ulubionym aplikacjami.

W Lightroomie, ScreenPad Plus jest kompatybilny z funkcją secondary display, czyli drugiego wyświetlacza. Można wykorzystać go jak lupkę przybliżającą fragment fotografii, ekran porównawczy czy też jako - w moim odczuciu najbardziej przydatny- katalog zaimportowanych zdjęć, który przyspiesza wyszukiwanie interesującego nas ujęcia, bez obcinania podglądu na ekranie głównym.

Jeszcze ciekawiej ScreenPad Plus działa z Photoshopem. Może on bowiem korzystać ze specjalnego panelu sterowania. To komplet suwaków, przycisków i pokręteł, które związane są z najczęściej wykorzystywanymi narzędziami w programie np. zoomem, zmianą rozmiaru pędzla, kroplomierzem, tworzeniem nowej warstwy przez kopiowanie itd. Rozkład tych narzędzi oraz ich funkcje można oczywiście dopasować pod własne preferencje.

To jednak nie wszystko. Ponieważ w zestawie znajdziemy także rysik,

Stylus w komplecie

Rysik dołączony do zestawu jest kompatybilny z ekranem głównym oraz ScreenPadem Plus. Może pomóc w tworzeniu szkiców, odręcznych notatek, rysowaniu czy precyzyjnej edycji zdjęć.
a dowolne okno programu możemy “przedłużyć” na ScreenPad, w komplecie otrzymujemy niejako tablet graficzny. W Photoshopie czy Illustratorze wystarczy opuścić część okna na dół, by móc w bardziej precyzyjny sposób rysować piórkiem.

Większa przestrzeń robocza przydaje się także w edytowaniu filmów. W Premiere Pro, ScreenPad Plus może pełnić funkcję osi czasu, dzięki czemu główny ekran wyświetlać będzie podgląd klipu i najprzydatniejsze narzędzia. Ponieważ często nagrywam wideo-tutoriale, w których występują graficzne elementy, napisy i inne efekty specjalne, moja oś czasu jest zawsze spora. Na tradycyjnym laptopie podgląd projektu mam niewielki - tutaj wszystko się mieści, przez co edycja filmów jest znacznie szybsza.

Wydajna praca przez wiele godzin

  Utarło się, że małe i lekkie laptopy nie nadają się do profesjonalnej pracy z multimediami. ZenBooki konsekwentnie łamią ten stereotyp i Duo 14 jest tego kolejnym przykładem. Zastosowano w nim najnowsze podzespoły, które gwarantują wysoką wydajność. W topowej specyfikacji, którą miałam okazję testować znaleźć można:
 • energooszczędny procesor Intel Core i7-1165G7
 • zintegrowaną kartę graficzną Intel Iris Xe Graphics
 • 32 GB pamięci RAM LPDDR4X
 • 1TB dysk SSD

Taka konfiguracja w zupełności wystarczy nawet do edytowania filmów. Trzyminutowy projekt renderował się w Premiere Pro mniej niż 2 minuty. Nie miałam też problemów z płynną zabawą w popularnych produkcjach ze świata elektronicznej rozrywki. Kultura pracy jest także przyzwoita - słychać, że wentylatory pracują na wyższych obrotach w trakcie bardziej wymagających zadań, ale hałas nie przekracza granic komfortu.

Ponieważ ZenBook Duo 14 obsługuje 2 ekrany, spodziewałam się, że czas pracy na baterii będzie mocno ograniczony. Tymczasem laptop jest w stanie spokojnie wytrzymać 6-7 godzin typowej pracy biurowej przy jasności ustawionej na 50%. Przy włączonym trybie oszczędzania energii można ten czas wydłużyć nawet do 17 godzin!

Nie tylko dla twórców treści

ZenBook Duo 14 to doskonały laptop dla projektantów, architektów, blogerów czy programistów, ale jego zalety doceni także zwyczajny użytkownik, który przegląda głównie sieć, słucha muzyki, czy gra. ScreenPad Plus to świetne rozwiązanie dla wielbicieli wielozadaniowości. Na dolny ekran możecie wrzucić nawet trzy okna, dzięki czemu da się np. pisać e-mail mając otwartego Excela, przeglądać playlisty na Spotify i mieć równocześnie stały podgląd na powiadomienia z Facebooka.

ZenBook Duo 14 to doskonały laptop dla projektantów, architektów, blogerów czy programistów, ale jego zalety doceni także zwyczajny użytkownik, który przegląda głównie sieć, słucha muzyki, czy gra. ScreenPad Plus to świetne rozwiązanie dla wielbicieli wielozadaniowości. Na dolny ekran możecie wrzucić nawet trzy okna, dzięki czemu da się np. pisać e-mail mając otwartego Excela, przeglądać playlisty na Spotify i mieć równocześnie stały podgląd na powiadomienia z Facebooka.

To wszystko razem sprawia, że ZenBook Duo 14 jest jednym z najbardziej wyjątkowych laptopów dostępnych obecnie na rynku. Sprawdzi się zarówno w rękach entuzjastów nowych technologii, twórców wszelakiego contentu, ale też w domach i biurach osób szukających ultrabooka z efektem wow.

10-lecie ZenBooka. Wybierz się w niezwykłą podróż i odkryj nowe możliwości, w których spokój i równowaga są podstawą tworzenia

Technologia niejednokrotnie oddaje otaczający nas świat, wspierając, poszerzając perspektywę oraz przenosząc nas w inny wymiar. Takim przykładem może być ZenBook – przełom technologiczny, który pokazał nowe rozwiązania i zaoferował inne perspektywy. Przejdźmy wspólnie drogę od powstania ZenBooka, poprzez rozmowę z ambasadorami #CreateAsUs, aż do spojrzenia w przyszłość. Gotowi? Ruszajmy!

Powrót do przeszłości, czyli krótka historia ZenBooka

  Pomysł na stworzenie ZenBooka zrodził się z filozofii zen, w której spokój, równowaga, precyzja oraz skupienie na detalach odgrywają istotną rolę. Nazwę tę zaproponował prezes ASUS Jonney Shih. Od początku przyświecała mu zasada: oferować najlepsze rozwiązania dostosowane do potrzeb użytkowników przy jednoczesnym pokazywaniu nowych możliwości sprzętu. Przykładami takiego sposobu myślenia mogą być:
 • bezkompromisowa mobilność (stwarzanie okazji do pracy gdziekolwiek jesteś),
 • precyzyjnie zaprojektowana innowacja (każde rozwiązanie zostało przetestowane, aby dostarczać realnego wsparcia podczas pracy),
 • ScreenPad Plus (doświadczanie najwyższej wydajności poprzez wsparcie innowacyjnym padem).

Pierwszym modelem w tej wyjątkowej serii był UX21. Rozpoczął on prawdziwą rewolucję w kategorii ultrabooków. Niebywałe połączenie materiałów takich jak aluminium i szkło oraz "proste" wzornictwo sprawiły, że oczy wielu projektantów (ale nie tylko) skierowały się właśnie na tę pionierską serię.

ZenBook w przeciągu zaledwie dekady zyskał miano kultowego laptopa firmy ASUS, stając się jej technologiczną wizytówką. Wpływ na taki stan rzeczy miało wiele czynników m.in. wytrwałość projektantów, którzy pracowali nad ciągłą optymalizacją procesów produkcyjnych i odpowiednim doborem materiałów, aby stworzyć najnowocześniejsze, ergonomiczne rozwiązanie, spełniające nawet najbardziej wyszukane potrzeby użytkowników. W DNA ZenBooka od początku wpisane są cztery fundamenty: wydajność, mobilność, kunszt wykonania i innowacyjność. To wszystko jest podstawą rozwoju ZenBooków do dziś.

Wydajnie i kreatywnie z każdego miejsca na świecie

W listopadzie 2020 roku, tymczasowo przeprowadziłam się do Indonezji. Spędzam już piąty miesiąc na Bali, a ZenBook podróżuje ze mną po różnych kawiarniach i co-workingach – Ania Augustynowicz

– Za parę miesięcy wybije mi ZenBookowa rocznica i trochę żałuję, że nie poznałam tego sprzętu wcześniej. Dwa ekrany dają mi ogromną wygodę, nie muszę cały czas przełączać okien podczas tworzenia i odpisywania na maile lub szukania materiałów do ilustracji, przez co czas pracy się skraca. Laptop jest mobilny i nie dodaje dodatkowych 10 kg podczas podróży, co jest ważną cechą w moim przypadku, w szczególności teraz. W listopadzie 2020 roku, zmęczona pandemią, tymczasowo przeprowadziłam się do Indonezji. Mogłam to zrobić między innymi dzięki swojej pracy, którą mogę wykonywać z każdego miejsca na świecie. Zabrałam ze sobą cały potrzebny sprzęt (w tym ZenBooka) i spędzam z nim już piąty miesiąc na Bali. ZenBook podróżuje ze mną po różnych kawiarniach i co-workingach, gdzie nie raz zadano mi pytanie o dwa ekrany. Jest to zdecydowanie dobry sprzęt dla osób kreatywnych oraz takich, którym multitasking nie jest obcy – uważa Ania Augustynowicz, ambasadorka projektu #CreateAsUs

Optymalizacja czasu spędzonego przy pracy

Nie tylko w pracy ilustratora mierzącego się z wielozadaniowością znajdzie zastosowanie dla tego laptopa. ZenBook doskonale sprawdza się również jako zamiennik komputera stacjonarnego przeznaczonego do bojowych zadań, do jakich należy montaż video i renderowanie plików o dużym rozmiarze. W ten właśnie sposób pracuje kolejny ambasador akcji #CreateAsUs, Adrian Kilar: "W Zenbooku najbardziej cenię sobie wydajność i dodatkowy ekran. Umieszczony mam na nim zazwyczaj timeline do montażu filmów. Po roku użytkowania mogę stwierdzić, że praca na nim idzie bardzo sprawnie, dzięki czemu moi klienci otrzymują szybciej gotowe filmy". Nikogo nie musimy przekonywać, że czas jest na wagę złota, dlatego wydajność sprzętu przy stanowisku montażowym jest niezbędna do efektywnej pracy.

W DNA ZenBooka od początku wpisane są cztery fundamenty:

Wydajność
Mobilność
Kunszt wykonania
Innowacyjność

Przyjemnie i z fantazją we własnym z domu

"Mija mi rok pracy na ZenBooku. Głównie na nim rysuję i piszę, posiłkując się małym ekranem do referencji rysunkowych, sporządzania notatek do książki i różnych spraw wielkiej wagi, takich jak śledzenie, jak w mieście radzi sobie dostawca z moją pizzą. Jedną z niespodziewanych zalet laptopa jest możliwość trzymania notatek na małym ekranie – jeśli chcę o czymś pamiętać i nie stresować się budzikiem jednocześnie, już nie muszę sobie przyklejać karteczek do monitora, jak zwierzę. Teraz mam digitalową karteczkę na małym ekranie, i jak to mówią – the future is now. Komputer też bohatersko nie zacina się, nawet gdy odpalam na nim moją megazaawansowaną bazę w Oxygen Not Included. I ja to doceniam" – podsumowuje swoją pracę na ZenBooku Ilona Myszkowska, jedna z pierwszych ambasadorek projektu #CreateAsUs. Dzięki niej przekonaliśmy się, jak wiele radości mogą przynieść codzienne obowiązki i małe przyjemnostki.

Co przyniesie nam przyszłość?

10-lecie ZenBooka to nie tylko okazja do podsumowania lat świetności, które mamy na swoim koncie. Przed nami kolejne nowości i innowacje – oczywiście przygotowywane dla rozwoju kreatywności, wspomagania procesu twórczego oraz wydajności. Ostatni rok pokazał, że wielu rzeczy nie możemy być pewni, we wszystkich planach i przewidywaniach powinniśmy być ostrożni, ale jedno się potwierdziło – nawet zamknięci w domach potrafimy pracować efektywnie i tworzyć niesamowite projekty, co pokazały chociażby ostatnie edycje projektu #CreateAsUs. Życzmy sobie kolejnych 10 tak udanych lat, zarówno w rozwoju technologii, jak i prywatnych pasji, zainteresowań i wszelkich twórczych działań.

Przed nami premiera kolejnej wersji ZenBook Pro Duo UX582 , o której usłyszycie już niebawem! Tymczasem zachęcamy do sprawdzenia naszego najnowszego dwuekranowego ZenBooka UX482, jeśli chcecie zacząć przygodę z kreatywnym światem technologii już dziś!

Technologie w świecie wzornictwa, wzornictwo w świecie technologii

Niezrealizowana idea pozostaje tylko myślą, a urządzenie pozbawione duszy i kunsztownego wykonania jedynie zwykłym narzędziem. Ale gdy jedno i drugie ze sobą współgra, gdy piękny design łączy się z najnowszymi rozwiązaniami technologii to efekty tego mariażu potrafią być niezwykłe, czego przykładem jest ZenBook Duo 14.

W teorii nie ma znaczenia jak sprzęt wygląda, bo liczy się to, jaką ma wydajność. Ale w praktyce design ma równie wielkie znaczenie. O wzornictwie myślimy często w kontekście samego wyglądu - kupujemy rzeczy, które nam się podobają, które są piękne i pasują do naszego mieszkania czy stylu życia. Dobry projekt sprzętu nie jest jednak równoznaczny z tym, że urządzenie ma wpasowywać się w utarte trendy i ogólne gusta, lecz raczej wybijać ponad przeciętność i oferować nietuzinkową użyteczność.

W teorii nie ma znaczenia jak sprzęt wygląda, bo liczy się to, jaką ma wydajność. Ale w praktyce design ma równie wielkie znaczenie. O wzornictwie myślimy często w kontekście samego wyglądu - kupujemy rzeczy, które nam się podobają, które są piękne i pasują do naszego mieszkania czy stylu życia. Dobry projekt sprzętu nie jest jednak równoznaczny z tym, że urządzenie ma wpasowywać się w utarte trendy i ogólne gusta, lecz raczej wybijać ponad przeciętność i oferować nietuzinkową użyteczność.

“Utknęliśmy z technologią, jeśli to, czego naprawdę chcemy to tylko rzeczy, które działają.“

Douglas Adams

Kreacja bez ograniczeń

– Dzięki nowym technologiom pół roku temu mogłam zamknąć fizyczne biuro i przenieść działalność całkowicie do świata online. Zresztą wyzwania tej pracy to nie tylko projektowanie, ale też podróże po całej Polsce, spotkania z klientami, doglądanie budów, odbiory. Biuro podróżuje ze mną i zawsze muszę je mieć przy sobie. W tych sytuacjach wyjątkowo cenię sobie, kiedy oprócz mobilności, lekkości i praktyczności narzędzi, których używam, mam również pewność, że są one maksymalnie wydajne - uważa Agata Knorowska, architektka wnętrz i założycielka własnej firmy produkującej kamienne akcesoria, która na co dzień korzysta z ZenBooka Duo 14.

W procesie twórczym ważne jest, by nic nas nie ograniczało. Nawet najlepszy artysta 3D straci wenę, gdy jego oprogramowanie czy sprzęt, będzie się ciągle zawieszać. Jak pokazuje Agata Knorowska, kreacja nie odbywa się tylko na jednej płaszczyźnie. To długi proces, w którym wykorzystuje się różne aspekty nowych technologii. ZenBook Duo 14 jest ultralekki, szybki i ma długo działającą baterię, więc sprawdza się idealnie zarówno w trasie, jak i sytuacjach, w których należy błyskawicznie przeanalizować dane bez dostępu do wygodnego biurka np. na budowie.

W procesie twórczym ważne jest, by nic nas nie ograniczało. Nawet najlepszy artysta 3D straci wenę, gdy jego oprogramowanie czy sprzęt, będzie się ciągle zawieszać. Jak pokazuje Agata Knorowska, kreacja nie odbywa się tylko na jednej płaszczyźnie. To długi proces, w którym wykorzystuje się różne aspekty nowych technologii. ZenBook Duo 14 jest ultralekki, szybki i ma długo działającą baterię, więc sprawdza się idealnie zarówno w trasie, jak i sytuacjach, w których należy błyskawicznie przeanalizować dane bez dostępu do wygodnego biurka np. na budowie.

Design, który inspiruje

Gdzie szukamy inspiracji? W sztuce, naturze, ale też w najbliższym nam otoczeniu. Tworząc markę Branik Delight, kamiennych akcesoriów do wnętrz, Agata Knorowska nawiązała do prostych, miłych dla oka kształtów, które wydobywają charakter ze szlachetnych materiałów.

– Inspiruje mnie wszystko to, co porusza, zachęca do interakcji, przemyśleń, mnie, moich bliskich i inwestorów. Czasami jest to spacer w lesie, daleka lub całkiem bliska podróż, zabawa z dziećmi, a kiedy indziej pokaz możliwości innowacyjnych technologii. Już możemy np. sterować oświetleniem w domu poprzez komendy głosowe. Obcowanie z nowoczesnym sprzętem pozwala spojrzeć na różne zagadnienia z innej perspektywy nie ograniczając się do znanych rozwiązań, przypomina, że w różnych sytuacjach można zaaplikować nowe, nieszablonowe podejście - dodaje projektantka.

Otaczając się pięknymi przedmiotami, wprawiamy się w lepszy nastrój i pozwalamy swobodnie płynąć myślom. Czasem wystarczy drobiazg – załamujący się promień słońca na metalowej obudowie, dotknięcie tafli ekranu czy usłyszenie dawno zapomnianej piosenki – by zapalić w nas iskrę, z której powstanie projekt inspirujący innych do działania lub po prostu uprzyjemniający życie.

Jaki będzie laptop przyszłości?

Wiemy już, jak ewoluowały ZenBooki. Ale jaka czeka je przyszłość i czy za 10 lat laptop będzie wciąż tym samym urządzeniem, jakim znamy go dzisiaj? Pewne trendy da się przewidzieć bez zaglądania w szklaną kulę.

Od ponad dekady laptopy cieszą się większym zainteresowaniem wśród konsumentów niż maszyny stacjonarne. Miniaturyzacja elektroniki sprawiła, że dziś możliwe jest zamknięcie w niewielkiej obudowie wydajnych podzespołów. W dobie mobilności sięgamy po rozwiązania lekkie, szybkie i pozwalające na bezprzewodową pracę. Dlatego w naszych kieszeniach rządzą smartfony, a na biurkach właśnie laptopy.

Chcąc skonfrontować swoje wizje rozwoju z oczekiwaniami konsumentów, w listopadzie 2019 roku ASUS przeprowadził wspólnie z NielsenIQ Polska badanie*, które daje odpowiedzi na pytania w jaki sposób obecnie korzystamy z laptopów

Jak korzystamy z laptopów?

Według badań firmy ASUS z końca roku 2019, najwięcej respondentów (81%) robi na laptopie zakupy online. Na drugim miejscu na równi (77%) znajduje się sprawdzanie informacji w celach prywatnych oraz korzystanie z banku.
i które technologie mogą stać się najważniejsze w przyszłości. Na podstawie tych informacji oraz dotychczasowego rozwoju notebooków można określić, w którą stronę będzie przebiegać dalsza ewolucja tych urządzeń.

Wyświetlacze marzeń

W dziedzinie ekranów postęp zachodzi bardzo szybko. Niemal z roku na rok obserwujemy kolejne przełomy technologiczne. Jeszcze do niedawna wyświetlacz o rozdzielczości Full HD wcale nie był oczywistością - dziś, zwłaszcza wśród laptopów premium, takich jak ZenBooki, coraz większą popularnością cieszy się rozdzielczość 4K. O ile jednak zagęszczenie pikseli w końcu osiągnie granicę, przy której ludzkie oko nie zobaczy już różnicy, tak w kwestii samej formy ekranu producenci mają jeszcze sporo do powiedzenia.

Wśród kluczowych zmian w laptopach w ostatnim czasie najwięcej, aż 52% respondentów wskazało ekran dotykowy. Póki co takie rozwiązanie znajdują się głównie w droższych notebookach, ale wkrótce powinno stać się bardziej powszechne. Wcale nie trzeba popuszczać wodzy fantazji, by przewidywać, że w następnych latach uda się także całkowicie wyeliminować ramki wokół ekranu. Już teraz naprawdę niewiele do tego brakuje – w ZenBooku Duo 14 udało się przecież umieścić wyświetlacz zajmujący aż 93% panelu.

Niemal co drugi ankietowany sądzi również, że w bliskiej przyszłości standardem stanie się drugi wbudowany ekran. To innowacja, o której parę lat temu nikt by nie pomyślał, a dziś mogą z niej w efektywny sposób korzystać użytkownicy najnowszych ZenBooków firmy ASUS. Spodziewać należy się zatem kolejnych udoskonaleń ScreenPada Plus. Może pewnego dnia zastąpi on całkowicie klawiaturę? O tym marzy aż 64% respondentów.

**Bezramkowy design** – Jednolita tafla wyświetlacza pozbawiona krawędzi. Jesteśmy już bardzo blisko wzornictwa, do jakiego przyzwyczaiły nas smartfony.

Bawiąc się w futurologa można domniemywać, że za parę dekad wyświetlacze, jakie znamy obecnie, odejdą całkowicie do lamusa. Co je zastąpi? Najbardziej popularne są trzy hipotezy. Pierwsza to rozwój elastycznych ekranów, dzięki którym laptopy będą mogły dynamicznie dopasowywać swoją formę do potrzeb użytkownika. Druga koncepcja zakłada intensywny rozwój dziedziny rozszerzonej rzeczywistości. Być może ekrany nie będą nam w ogóle potrzebne, bo wszystkie informacje będziemy wyświetlać bezpośrednio w okularach lub soczewkach? Trzecia idea, o której wspominają też ankietowani to zastąpienie ekranu hologramem – ku tej wizji najczęściej też skłaniają się reżyserzy kina science-fiction.

Więcej, dłużej, szybciej

Podzespoły komputerowe stają się coraz lepsze, a przez to wzrasta wydajność laptopów. Czego na tym polu możemy spodziewać się w bliskiej perspektywie? Na pewno większych pojemności dysków SSD. Każdego dnia konsumujemy i sami tworzymy multimedia, które trzeba gdzieś przechowywać. Ciche i szybkie dyski SSD, to według respondentów jedna z najważniejszych zmian w laptopach ostatnich lat, która wpłynęła na korzystanie z nich w kontekście służbowym.

Na duże postępy powinniśmy liczyć także w dziedzinie baterii. Kilkanaście godzin pracy na jednym ładowaniu już teraz osiągają współczesne ZenBooki, ale aż 69% respondentów uważa, że w bliskiej przyszłości doczekamy się superwytrzymałego akumulatora, pozwalającego nawet na tydzień użytkowana laptopa bez dostępu do gniazdka.

Brzmi nierealnie? By to osiągnąć, baterie niekoniecznie będą musiały być większe niż obecnie. Od kilku lat specjaliści z MIT pracują nad standardem WiTricity

Ładowanie bezprzewodowe

W smartfonach ta technologia nie odniosła póki co większego sukcesu. Wszystko dlatego, że wymaga bardzo bliskiego kontaktu z ładowarką. WiTricity da nam więcej swobody i pozwoli ładować sprzęt nawet w trakcie jego użytkowania.
, który pozwala na bezprzewodowe przesyłanie energii elektrycznej na nieduże odległości. To bezpieczna dla organizmów technologia wykorzystująca indukcję wzajemną. W bardzo bliskiej przyszłości jej zasięg powinien wynieść ok. 10 metrów, co będzie wystarczające do zasilania laptopów w pomieszczeniach.

Wielozadaniowość

Dzisiejsze laptopy to pomosty pomiędzy zadaniami dotychczas zarezerwowanymi dla desktopów takimi jak np. edytowanie multimediów czy elektroniczna rozrywka, a czynnościami, jakie wykonujemy na smartfonach. To wielozdaniowe maszyny, które z roku na rok zyskują dodatkowe funkcje. Na tym polu możliwe są kolejne postępy. Najwięcej respondentów oczekuje, że w ciągu najbliższych 5 lat notebooki będą w pełni skomunikowane z wszystkimi urządzeniami domowymi. To całkiem realna wizja, zważywszy na prężnie rozwijającą się dziedzinę Internetu Rzeczy.

ASUS od lat stawia na ułatwianie wielozadaniowości, czego ostatnim dowodem są dwuekranowe ZenBooki. Jeżeli następna dekada przyniesie równie wiele innowacji co ostatnia, to o przyszłość laptopów nie powinniśmy się obawiać.

*Badanie zrealizowane na reprezentatywnej próbie polskich użytkowników laptopów prywatnych, N=520, zrealizowane metodą ankiety internetowej w listopadzie 2019.

Zadbaj o siebie z OLED-owym laptopem

Szukając laptopa do pracy najczęściej kierujemy się jego wydajnością, wytrzymałością baterii albo ceną i wzornictwem. Potrafimy natomiast zapomnieć o aspekcie, który ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i komfort – matrycy.

Pandemia wywróciła świat do góry nogami. Konieczność pracy zdalnej, a także liczne obostrzenia, które odcinały nas od kolejnych aktywności, sprawiły, że zaczęliśmy spędzać przed ekranami znacznie więcej czasu niż kiedyś. Zamiast dojazdu do klienta, czy spotkań służbowych w biurach, teraz najczęściej spotykamy się na wideokonferencjach. Przyzwyczailiśmy się też do zamawiania jedzenia w sieci czy dokonywania zakupów online. Jak wynika z aportu Four Fundamental Shifts in Media & Advertising During 2020 , średni czas spędzany przez użytkowników przed ekranem komputera uległ podwojeniu w ubiegłym roku. Przeciętny Europejczyk wpatruje się w wyświetlacz 7 godzin dziennie, czyli niemal jedną trzecią dnia. Ta liczba prawie na pewno szybko nie spadnie - jak najszybciej powinniśmy więc pomyśleć o własnym zdrowiu

Długotrwała praca przy komputerze nie pozostawia naszego ciała obojętnym. Z częścią dolegliwości np. potencjalnym bólem pleców możemy sobie poradzić chociażby inwestując w wygodny fotel, ergonomiczne biurko czy robiąc regularne przerwy. Ale co zrobić, kiedy zaczynamy odczuwać dyskomfort lub suchość oczu, ciągłe zmęczenie, a nawet bóle głowy? W tym przypadku pomoże nam zmiana laptopa na taki, który posiada nowoczesną i bezpieczną dla oczu matrycę OLED.

Redukcja niebieskiego światła

Niebieskie światło powoduje dyskomfort oczu i zaburzenia snu. Gdy zapada zmrok nasze oczy przekazują komunikat mózgowi, że powinien zacząć wytwarzać melatoninę. Zaczynamy robić się senni, gdy stężenie tego hormonu osiągnie odpowiednio wysoki poziom. To właśnie melatonina odpowiada w dużej mierze za nasz rytm dobowy. Niebieskie światło oszukuje mózg i sprawia, że wytwarzanie melatoniny jest ograniczone. Jeżeli chcemy się dobrze wysypiać, nie powinniśmy pracować na komputerach czy czytać informacji na smartfonach tuż przed snem.

To jednak nie jedyna szkodliwość, z którą musimy się liczyć wystawiając swoje oczy na niebieskie światło. W 2014 roku na Uniwersytecie Farmaceutycznym w Gifu w Japonii przeprowadzono eksperyment na myszach. Przez 24 godziny poddawano ich oczy emisji światła czerwonego, zielonego i niebieskiego. Okazało się, że po emisji niebieskiego światła o 20% spadła przeżywalność czopków ,

Czopki

Światłoczułe receptory siatkówki oka, które pozwalają widzieć kolory przy dobrym oświetleniu. Występują w trzech rodzajach wywołujących wrażenie czerwieni, zieleni i barwy niebieskiej. Gdy dochodzi do uszkodzenia jednego lub więcej z trzech rodzajów czopków, mamy do czynienia ze ślepotą barw, zwaną powszechnie daltonizmem.
czyli komórek w siatkówce oka odpowiadających za widzenie kolorów. Światła innych barw nie miały tak negatywnego wpływu.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że stosunkowo łatwo możemy poradzić sobie z tym problemem. Wystarczy korzystać z laptopa z ekranem OLED . Te, które znajdziemy w notebookach marki ASUS emitują aż o 70% mniej szkodliwego światła niebieskiego. Dodatkowo, w przeciwieństwie do tradycyjnych filtrów światła, producentowi udało się tak przesunąć widmo emisji, by zabieg ten nie wpłynął na precyzję wyświetlania kolorów.

Tym samym nie musimy rezygnować z okazjonalnej pracy w nocy, by cieszyć się głębokim i zdrowym snem. Ale to nie jedyne zalety ekranów OLED.

Prawdziwie głęboka czerń

Jedną z kluczowych cech laptopów z ekranem OLED jest perfekcyjne odwzorowanie czerni. Nie ma aktualnie innej technologii, która pozwalałaby uzyskać taki efekt. Każdy piksel w matrycy OLED składa się z trzech subpikseli, z których każdy emituje samodzielnie wytwarzane światło. Gdy ekran ma wyświetlać czerń, piksel w takiej matrycy jest wyłączany, dzięki czemu użytkownik widzi ostry i wyraźny obraz nawet w najciemniejszych scenach.

Przerzucenie się na laptopa z matrycą OLED to ogromny skok do przodu, nie tylko ze względu na czerń, ale także większy kontrast oraz szersze pokrycie przestrzeni barw. Każdy kto pracuje z multimediami wie, jak bardzo istotne są to parametry.

Warto też podkreślić aspekt szczególnie ważny dla osób, które często podróżują z laptopem. Wyświetlacze OLED nie podświetlają czarnych pikseli, a to znaczy, że nie pobierają wtedy żadnej energii. Wystarczy korzystać z ciemnych interfejsów oprogramowania by zauważalnie wydłużyć czas pracy baterii.

OLED nie musi być drogi

Do tej pory technologia OLED podbijała głównie rynek telewizorów. Dopiero od niedawna zaczęła wkraczać do świata laptopów. Nie oznacza to jednak, że przez to ceny OLED-owych modeli są zatrważające. 13,3-calowego ważącego zaledwie 1,14 kg ZenBooka z matrycą OLED możemy kupić już za 4299 zł . Decydując się na panel OLED nie musimy rezygnować przy tym z innych gorących trendów jak np. dotykowego ekranu czy zawiasu Ergolift pozwalającego na obracanie wyświetlacza i pracę w trybie tabletu lub namiotu. Takie cechy ma chociażby ZenBook Flip 13 OLED UX363, którego ceny zaczynają się od 6999 zł..

Co wybrać: LCD czy OLED? I dlaczego to drugie

Matryce OLED zapewniają żywe kolory, nieskończony kontrast, idealną czerń i imponujące efekty HDR. Do tej pory korzystaliśmy z nich głównie w telewizorach i smartfonach, ale teraz możemy doświadczać ich zalet również w laptopach. Dlaczego warto przestawić się na tę technologię?

Ekrany w laptopach mają za sobą długą ewolucję. Najpierw zwiększano w nich przestrzeń roboczą, później inżynierowie dwoili się i troili, by zapewnić użytkownikom jak najwyższą rozdzielczość, a przez to i szczegółowość obrazu. Następnie zabrali się za minimalizowanie ramek, by ostatecznie wprowadzić dotykowy interfejs. Kolejnym krokiem milowym są natomiast matryce OLED, które wcześniej podbiły rynek smartfonów, smartwatchy i telewizorów. Ceny tych ostatnich jeszcze kilka lat temu potrafiły osiągnąć niebotyczne kwoty, ale obecnie technologia OLED upowszechnia się, co oczywiście widać także w cenie urządzeń wykorzystujących ją. Ba, cena laptopa z taką matrycą jest zaledwie o kilkaset złotych wyższa od modelu z panelem LCD, a wrażenia z korzystania z tej pierwszej są nieporównywalnie lepsze.

Czym jest OLED?

Skrót pochodzi od angielskiego określenia oznaczającego organiczną diodę elektroluminescencyjną. Choć technologia ta znana jest od 1987 roku, to z uwagi na wysoki koszt produkcji do powszechnego użycia weszła dopiero w 2007 roku. Obecnie dzięki swoim unikalnym właściwościom m.in. bardzo cienkiej konstrukcji, OLED-y stosuje się również do budowy elastycznych i zakrzywionych wyświetlaczy.

Raj dla kinomanów

Podstawowa różnica między panelami OLED a LCD uwidacznia się w ich budowie. W tych pierwszych znajdziemy diody wykonane ze związków organicznych, które potrafią samodzielnie emitować światło. Panele LCD wymagają dodatkowego podświetlenia, przez co nie są w stanie wygenerować prawdziwej czerni.

To aspekt ważny dla każdego z nas, bo któż nie lubi oglądać filmów czy seriali? Te wyświetlane na ekranie OLED będą wyglądać o wiele lepiej i to nie tylko ze względu na samą czerń. Matryce OLED oferują 1,6 razy większą głębię barw w porównaniu do paneli LCD. Co więcej, w laptopach ASUS ekran OLED utrzymuje dobre odwzorowanie kolorów na każdym poziomie jasności. Dla porównania ekran OLED potrzebuje tylko 177 nitów jasności, by wyświetlić tak samo wyraźny obraz, co laptop z matrycą LCD przy jasności 400 nitów. Dzięki temu, OLED emituje mniej szkodliwego światłą niebieskiego i pobiera mniej energii.

Nasze telewizory obsługują już technologię HDR, więc dlaczego mielibyśmy nie doświadczać jej na laptopie? W przypadku laptopów ASUS OLED nie musimy się martwić, że uciekną nam jakieś szczegóły, czy, że obraz będzie gorszy od tego z dużego ekranu. OLED-y zapewniają 75-proc. pokrycie standardu HDR, który obejmuje bardzo rozległy zakres jasności (od 0,0005 nitów do 10 000 nitów). Matryce LCD w najlepszym razie osiągną jedynie 46% tej wartości. Tylko OLED-y są ponadto w stanie osiągnąć praktycznie nieskończony kontrast.

Matryca OLED ma też tę przewagę, że ma bardzo szerokie kąty widzenia - jej jasność nie spada przy krawędziach. Jeżeli będziemy oglądać film w towarzystwie, to druga osoba nie zobaczy charakterystycznych ciemnych pasów na ekranie nawet jeśli będzie siedziała z boku ekranu.

Kolory jak żywe

W przypadku wielu zawodów jakość ekranu przyczynia się do efektywności pracy. Projektanci, graficy, edytorzy, fotografowie czy montażyści wideo zwracają uwagę na kolory generowane przez matrycę - im będą bliższe rzeczywistości, tym lepiej. Laptopy ASUS OLED osiągają 100% pokrycia przestrzeni barw klasy kinowej DCI-P3 oraz 133% przestrzeni barw sRGB. Walidacja PANTONE® to wisienka na torcie. Przesiadając się z laptopa LCD na taki sprzęt można przeżyć szok, widząc tak bogaty w detale i odcienie kolorów obraz.

Jeszcze jedna cecha przemawia na korzyść tej technologii. Czas reakcji w laptopach ASUS OLED jest rekordowo niski - zaledwie 0,2 ms. To aż 50 razy mniej niż w przeciętnym notebooku z wyświetlaczem LCD! Z tej zalety ucieszą się nie tylko miłośnicy elektronicznej rozrywki, dla których czas reakcji jest kluczowy w grach, ale także każdy użytkownik, który docenia płynne wyświetlanie scen z szybką akcją w filmach lub przewijanie tekstu bez rozmywania obrazu.

Zrób krok w stronę nowoczesności

Komputer już od dawna nie jest tylko narzędziem pracy. To towarzysz naszych wirtualnych spotkań, przenośne kino, platforma rozrywkowa, naukowa i zakupowa. Na ekran patrzymy przez wiele godzin dziennie, dlatego nie warto wybierać rozwiązań kompromisowych. Matryce OLED wkrótce zastąpią tradycyjne matryce LCD w laptopach tak, jak dokonuje się to w branży telewizorów i smartfonów. Jeżeli przymierzamy się do zakupu nowego notebooka, to nie ma sensu inwestować w przestarzałą technologię. Lepiej postawić na nowoczesne i sprawdzone rozwiązanie - bezpieczniejsze dla oczu i zapewniające najwyższą jakość obrazu.

Wśród modeli ASUS OLED znajdziemy zarówno modele ekonomiczne, do codziennej pracy, notebooki konwertowalne, a nawet zaawansowane laptopy z podwójnym ekranem dedykowane profesjonalistom. Łatwo jest więc wybrać rozwiązanie idealnie dopasowane do naszych potrzeb.

Serwis w stylu Zen

Laptop jest jednym z najcenniejszych urządzeń, jakie posiadamy. I nie chodzi tu jedynie o wartość samego sprzętu, ale o dane, które na nim przechowujemy. Czy powierzyłbyś serwis takiego urządzenia przypadkowej osobie?

Zapisane w przeglądarce hasła do kont, projekty biznesowe, prywatna korespondencja, zdjęcia dokumentujące nasze życie - laptopy pełne są informacji, których staramy się strzec jak oka w głowie. Tak samo, jak nigdy nie dajemy kluczy do domu obcym ludziom, tak również w przypadku potencjalnej awarii laptopa nie powinniśmy powierzać go osobie, do której mamy ograniczone zaufanie. Na szczęście wcale nie musimy tego robić!

Decydując się na zakup dowolnego ASUS ZenBook, czyli laptopa z najbardziej prestiżowej linii firmy ASUS, zyskujemy nie tylko lekki, nowoczesny i wydajny sprzęt. Dbałość producenta rozciąga się także na kompleksową obsługę posprzedażową, która daje każdemu klientowi gwarancję bezpieczeństwa w przypadku wystąpienia awarii.

Naprawa sprzętu na gwarancji w 3 dni

Zgodnie z Prawem Murphy’ego jeżeli coś ma się popsuć, to popsuje się w najmniej odpowiednim momencie. Zazwyczaj próbujemy najpierw szukać rozwiązania na własną rękę. Nie każdy ma jednak odpowiednią wiedzę czy też czas, by to robić, pomijając już fakt, że w przypadku korzystania z amatorskich porad w sieci narażamy swój sprzęt na dodatkowe uszkodzenia. Ale chyba każdy ma do dyspozycji 12 sekund, prawda? A dokładnie tyle wynosi średni czas oczekiwania na połączenie z konsultantem infolinii

Pełen profesjonalizm

W 2021 roku aż 96% ankietowanych było zadowolonych z obsługi na infolinii firmy ASUS. Wystarczająca liczba konsultantów i szybka pomoc sprawiają, że 98% wszystkich połączeń odbieranych jest w mniej niż 60 sekund.
ASUS-a dedykowanej użytkownikom ZenBooków.

Zamiast tracić godziny na surfowaniu po forach tematycznych czy obdzwanianiu znajomych, zdajmy się na fachowców z ponad 10-letnim stażem. Profesjonalista jest w stanie szybko stwierdzić, czy faktycznie konieczne jest odesłanie sprzętu do naprawy, czy problem da się rozwiązać zdalnie.

Nawet jeżeli okaże się, że usterka wymaga interwencji serwisanta, to i na tym polu ASUS wykracza znacznie poza branżowe standardy. Firma daje gwarancję naprawy w zaledwie 3 dni! Jak to możliwe? Po pierwsze ASUS nie wysyła sprzętu za granicę. Od 20 lat wszystkie naprawy dokonywane są w autoryzowanym serwisie partnerskim znajdującym się w Koszalinie. Po drugie zaś, części zamienne dostarczane są w jeden dzień z czeskiej Ostrawy. Dzięki przemyślanej logistyce klient nie musi długo czekać na naprawę swojego sprzętu. Statystyczny ZenBook naprawiany jest już w 13 godzin! Te liczby mówią same za siebie.

MyASUS – wsparcie techniczne na klik

To jednak nie wszystko, co ASUS ma do zaoferowania w kwestii obsługi posprzedażowej laptopów. Pobierając aplikację MyASUS uzyskujemy dostęp do szeregu przydatnych narzędzi. Przede wszystkim oprogramowanie pozwala w łatwy i szybki sposób zarejestrować swoje urządzenie i pobrać jego instrukcję obsługi. Znajdziemy tam materiały w formie wideo, schematy, najczęściej zadawane pytania i dane techniczne, które pozwolą lepiej poznać produkt.

Oprogramowanie występuje zarówno w formie aplikacji desktopowej jak i mobilnej. Ta druga jest o tyle przydatna, że w przypadku wystąpienia potencjalnej awarii, możemy wygodnie przesłać obsłudze technicznej zdjęcie ilustrujące problem. W tym miejscu uzyskamy także wszystkie informacje dotyczące aktualnej gwarancji, a także całej historii napraw i statusu aktualnego zgłoszenia.

10 x 0%

Kupując laptopa w sklepie ASUS-a otrzymujemy nie tylko gwarancję na 3 lata, ale także możliwość rozłożenia płatności na 10 nieoprocentowanych rat. Tym samym najnowszego ZenBooka 13 OLED UX325 możemy mieć już za 479,99 zł miesięcznie!

MyASUS pozwala również przeprowadzić diagnostykę całego systemu, co może okazać się pomocne w wykrywaniu usterki. Aplikacja pokazuje nam także wartościowe wskazówki dotyczące problemów z działaniem komputera, dzięki czemu nawet osoby bez wiedzy technicznej będą mogły dowiedzieć się, co należy zrobić, gdy np. system przestanie odpowiadać, czy zauważalnie zwolni.

Jednym kliknięciem możemy także zakupić pakiet ASUS Premium Care, czyli rozszerzony zakres gwarancji lub przedłużenie gwarancji standardowej. Kupując laptop ASUS ZenBook bezpośrednio w sklepie firmy ASUS możemy wydłużyć gwarancję do trzech lat za złotówkę! Tym samym zyskujemy nie tylko świetny sprzęt, ale także spokój ducha na bardzo długi czas.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.